harry potter
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

harry potter

muhteşem bir forum

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Harry Potter Sevin Okyay'ın Hayatını Nasıl Değiştirdi?

YazarMesaj
admin dilara
Admin
admin dilara

Harry Potter Sevin Okyay'ın Hayatını Nasıl Değiştirdi? Empty
MesajKonu: Harry Potter Sevin Okyay'ın Hayatını Nasıl Değiştirdi?   Harry Potter Sevin Okyay'ın Hayatını Nasıl Değiştirdi? Icon_minitimePtsi Mayıs 31, 2010 1:10 pm

Harry Potter serisini Türkçe’ye çevirme görevini üstlenen yazar Sevin Okyay, NTVMSNBC'ye Harry Potter'ı çevirme kariyerinin kendi hayatında yarattığı değişiklikleri anlattı.
"Harry Potter'ı çevirme sürecinde hayatımda çok fazla bir değişiklik olduğu söylenemez. Yaşam tarzıma uygun bir ev almakla yetindim, tek fark kira vermiyor olmamız. Ben halen Radikal’e yazılar yazmaya devam ediyor, NTV'ye gelmeyi de ihmal etmiyorum.

Bunlardan ayrı olarak benim durumumun J.K. Rowling ile mukayese edilmesi söz konusu bile olamaz. Tek başına, yoksul biri olan J.k Rowling yayınevlerinin hikayesini basmayı reddettiği biriydi. Çocuğuyla geçinmeye çalışırken bu hikayeyi yazmaya başlamış, İngiltere’nin en zengin kadını olmuştu.
Maddi değerler bir yana, Harry Potter sayesinde fantastik hayata daha da yakınlaştığım şüphesiz.. Harry Potter’daki karakterlerin gerçek olduklarına inanmaya başladım ve Yüzüklerin Efendisi Serisi’ni tekrar okudum. Fantastik dünyaya daha farklı bir gözle bakmaya başladım.." şeklinde konuşan çevirmenimize kariyerinde başarılar diliyoruz..
https://harrypotter.forumotion.eu

Harry Potter Sevin Okyay'ın Hayatını Nasıl Değiştirdi?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Harry Potter Nasıl Bitmeli?
» Harry Potter'in zor hastalığı
» Harry Potter bereketi
» Harry Potter ve Ölüm Yadigarları
» Harry Potter hayranlarına müjde!